Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
NA VLASTNÍCH NOHOU

NA VLASTNÍCH NOHOU

absolventi, mladé rodiny

bez věkového omezení

Základní informace

Program Na vlastních nohou vhodně doplňuje sociální službu Doprovázení. Podporuje individuálně ty mladé lidi, kteří často již mají vlastní domácnost či založili vlastní rodinu. 

Nechtějí či nepotřebují být v pravidelném kontaktu, ale přesto o nějaký stojí. Rádi se přijdou pochlubit s tím, co se jim v životě podařilo, a můžeme tak společně ocenit a posílit jejich zdařilé kroky. Mohou se také poradit, když si s něčím nevědí rady nebo mají nějaké trápení. Pomůžeme buď jednorázovou intervencí, nebo v rámci dlouhodobější spolupráce. 

„Konečně jsem se mohla zase trochu vykecat. Jinak tady moc kamarády nemám, takže neprobírám, co mě trápí nebo tak. Bylo to velmi příjemný a nejvíc mě potěšilo, že i po takové době vím, že je někdo venku, kdo si na mě udělá čas a zajímá se, jak se mám. Je to fakt moc krásný nepopsatelný pocit.“ 

Magda, 21 let, klientka programu

S čím můžeme pomoci?

Našim mladým tímto programem poskytujeme jakési neustálé „jištění“. I když už žijí víceméně samostatně, pokud si v některých oblastech neví rady nebo udělají chybu a hledají způsob, jak ji napravit, jsme tu pro ně.

Pomáháme řešit jejich osobní problémy, potíže v partnerském či mezilidském soužití i výchovu dětí – obstát není snadné, když jim samotným v dětství chyběly pozitivní vzory.

Naše klienty podporujeme i v praktických záležitostech, jako je zaměstnání, bydlení, nastavení osobního či rodinného rozpočtu, případně oddlužení, pomoc v právních úkonech, v jednání s úřady apod.

Mají-li klienti zájem a my volnou kapacitu, je možné je na potřebné období zařadit do programu sociální služby Doprovázení.

V rámci programu Na vlastních nohou se více setkáváme s rodinnými příslušníky klientů (partneři, děti). Jejich důvěry si velmi vážíme.

S čím mohou klienti počítat?

Velká část našich klientů nemá v dospělém životě dlouhodobé stabilní lidské zázemí. Sami o podporu z  různých důvodů často požádat neumí.

Kontakt udržujeme 

  • prostřednictvím osobních setkání, 
  • návštěv v rodinách, 
  • e-mailem, 
  • přes Facebook 
  • nebo telefonicky. 

Pamatujeme na narozeninová přání či pozvánky na různé akce, mezi něž patří např. i setkání „Absolventů“.

Vždy respektujeme dobrovolné rozhodnutí klientů ke spolupráci.

Jsem máma. A co s tím?

Nový program, který nyní zavádíme.
Ve svépomocné skupině se scházejí mladé matky, které prošly jinými programy CDB.

Realizujeme obvykle dvakrát ročně,
na celou sobotu.

Skupina je vedena dvěma zkušenými lektorkami a nabízí rozvojová témata a  sdílení účastnic. Stejně jako u setkání pro ženy, vždy společně i něco tvoříme (kreativní techniky).

Po celou dobu setkání je zajištěno hlídání dětí.

Ženy pro ženy

Svépomocná skupina pro ženy a dívky, které prošly jinými programy CDB, vedená dvěma zkušenými lektorkami. Obvykle ji pořádáme třikrát za rok, v sobotu s možností přespání do neděle pro účastnice z velké dálky. 

Mladé ženy mohou společně sdílet zkušenosti i vstřebávat poznatky, které nabízí lektorky v jednoduchém výkladu. Vrací se k tomu, co je pro ně důležité, co je samotné podporuje, mapují své zdroje. Rozvíjí svou kreativitu při společném tvoření, které je nedílnou součástí setkání.

A to vše v bezpečí čistě ženské skupiny, což je velmi významné vzhledem k často traumatické minulosti našich klientek. 

Setkání absolventů

Jedná se o víkendová setkání, která pořádáme zpravidla třikrát v roce. Klienti programu Na vlastních nohou či bývalí účastníci programů CDB na ně mohou přijet po domluvě i se svými partnery, případně dětmi. Mají zde jistotu, že se setkají s pracovníky, které znají a kteří o ně mají zájem.

Mohou si navzájem vyměnit vlastní životní zkušenosti, přepnout z každodenní rutiny, vzájemně se podpořit a poučit, v případě potřeby využít naše znalosti.

Dle aktuální situace se snažíme našim hostům a jejich potřebám přizpůsobit program (např. pozveme takové lektory, kteří mohou být hostům nejvíce užiteční).

Toto setkání je jedinečným prostorem, kde je možné požádat o pomoc nebo „jen tak“ přijít na návštěvu.

Bc. Ivana Němcová

E-mail:
nemcovaatdozivota [dot] cz
Telefon:
774 545 011
vedoucí programu
Ivana Němcová

Aktivity projektu
Na vlastních nohou
jsou podpořeny
z dotačního programu
Rodina.