Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Historické projekty

Videovýzvy pro karanténu

Na jaře roku 2020, kdy jsme neměli téměř žádné možnosti, jak se s našimi mladými vidět, jsme natočili alespoň sérii videovýzev. 

Mládež v akci

Pro Dny pro dětské domovy jsme v roce 2012 natáčeli krátké dokumenty, v nichž jsme postupně představili většinu dětských domovů z blízkého okolí či nějaké konkrétní řemeslo.

Jak takové dokumenty vznikaly? 

  • Dobrovolníci z DD utvořili týmy, které měly společný sen o konkrétním řemesle. Pokud to bylo v našich silách, zajistili jsme setkání s člověkem, který nám danou profesi podrobně představil. 
  • Naučili jsme tvůrčí tým pracovat tak, aby mohl natočit dokument sám, bez naší pomoci. Zajistili jsme potřebnou techniku pro natáčení. 
  • Natočený materiál jsme sestříhali dle představ týmu a hotový projekt jsme společně prezentovali na nejbližším Dni pro dětské domovy. 

Tuto činnost jsme realizovali díky podpoře evropského projektu Mládež v akci. 
Dokumenty jsou pro zájemce k dispozici v kanceláři naší organizace, máte-li zájem je shlédnout, neváhejte nás kontaktovat.

200 let od narození sv. Jana Boska

V roce 2015 proběhly oslavy 200 let od narození Dona Boska.  
V rámci nich salesiáni spustili soutěž „Start 200“, do níž jsme se zapojili.

Nevěřili byste, kolik mladých lidí, kteří odešli z dětského domova, žije v opravdové chudobě. Většinou proto, že se jim nedaří hned najít práci. Proto každý člen našeho týmu přispěl 200 Kč do fondu solidarity. Můžeme těm nejpotřebnějším přispět „jen tak“, třeba na cestu na úřad práce, koupit něco k jídlu nebo jim pomoci splnit si malou radost, na kterou normálně nikdy v jejich rozpočtu nezbydou peníze – třeba zajít do kina.

Dále jsme nasbírali 200 úsměvů od podporovatelů naší činnosti, s nimiž jsme ve výše zmíněné soutěži získali krásné druhé místo!

Pohádka „Potůček a Temné jezero knížete Vodomora“

V roce 2009 proběhl pod naší záštitou velmi hezký projekt, natočení filmové pohádky Potůček a Temné jezero knížete Vodomora. Můžete ji zhlédnout zde.

Natočení pohádky mělo několik rozměrů. Jednak se snažilo prohloubit přátelské vazby mezi mladými dobrovolníky a dětmi z dětských domovů, ale také si kladlo za cíl vrýt problematiku dětí žijících bez rodičů do povědomí široké veřejnosti.