Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

4. víkend pokračovacího kurzu II. 9.-12.2.2012

4. víkend pokračovacího kurzu II. 9.-12.2.2012

Tentokrát jsme spolu prožili prodloužený víkend – začínali jsme už ve čtvrtek večer. Páteční den otvíral náš oblíbený pořad Krotitelé dluhů. Přemýšleli jsme nad tím, jak se poučit z příběhu Tomáše, který odešel z dětského domova a snažil se postavit na vlastní nohy. Když jsme se po obědě krásně protáhli při fotbale v tělocvičně, přišla za námi na návštěvu realitní makléřka paní Lucie, se kterou jsme se společně zamýšleli, jak si do budoucna zajistit rozumné bydlení.

V sobotu ráno se nám věnovala paní Petra s programem „Než zazvoní exekutor“. A odpoledne to stálo za to! Byli jsme jezdit na koních ve Starých Ždánicích – a jak se ukázalo, jsou mezi námi hotové talenty, že jo, Pájo?!

Večery tradičně patřily hrám – jasně vítězí Městečko Palermo. Spoustu inspirace do života jsme si odnesli i z filmu Coach Carter. Basketbalový trenér Carter uzavřel tělocvičnu svého neporazitelného týmu, když zjistil, že hráči mají špatný prospěch ve škole. Musel pak překonat odpor hráčů, rodičů i celé společnosti, kteří ho nutili znovu otevřít hřiště. Rozhodl se ukázat mladým lidem budoucnost, která přesahuje gangy, drogy, vězení a dokonce i basketbal.

Těšíme se na další setkání, které se uskuteční 23.-25. března.

 

Fotky z kurzu naleznete ZDE